Saša Niklíčková (roz. Čedíková) se od mládí věnuje hudbě (klavír, zpěv). Zatímco z hodin piána dezertovala, zpěv, zejména sborový, jí vydržel víceméně až do maturity. Nejpřínosnější zkušeností v tomto oboru byl asi roční trénink ve smíšeném sboru na střední škole v USA, ve státě Washington, v průběhu výměnného studijního pobytu 1995-96.

 

S harmonikou se sešla čirou náhodou v roce 2005, ale "kapesní orchestr" ji velmi zaujal a od té doby se na něj učí (a bude se učit asi až do konce života). Ne snad že by ji zvukový charakter nástroje tolik fascinoval, ale jiné výhody převážily - hlavně snadná mobilita, kontakt s diváky a průraznost. (Harmonikářek poslední dobou přibývá jak hub po dešti, dokonce se objevují i hlasy, které tvrdí, že je jich už moc... Jen houšť, až jich bude tolik jako kytaristek a pianistek, pak mluvte.)

 

Se svou autorskou tvorbou vystupuje od roku 2007. Jelikož se od mládí věnovala amatérskému divadlu, je i její hudební tvorba od samého začátku provázána s divadlem. Od roku 2008 do roku 2014 byla také součástí hudebního dua Panna a Vorel, spolu s kytaristou a zpěvákem Tomášem Vorlem, také příležitostně spolupracuje s hudebníkem Alexem Švamberkem. Více v záložce O projektech.

 

V letech 2009-2011 nastalo krátké přerušení hudebních aktivit z rodinných (radostných!) důvodů. V roce 2014 vydává své debutové CD "Kam nepřijde den" ve spolupráci s vydavatelstvím Polí5. 

 

Ačkoliv původně začala studovat český a anglický jazyk na pražské PedF, po dlouhých štrapácích dokončila v roce 2013 inženýrské studium ekonomie. Většinu svého nehudebního času se věnuje rodině, překladům, editaci a tvorbě různých druhů textů a výuce anglického jazyka.

 

Hudební veleúspěchy:

2008 účast ve finále 2. ročníku soutěže Česko hledá písničku (4. místo u poroty)

2011 1.-2. místo na Poláneckém kolibříku (jako duo Panna a Vorel)

2014 1. místo na Poláneckém kolibříku (jako duo Panna a Vorel)

2014 vítěz (u poroty) 11. ročníku soutěže Notování a zároveň 2. místo u diváků

2014 vítěz autorské oblastní Porty v Nymburce

 

Zpět k projektům                                                                                                     Zpět k hlavnímu menu

© 2014 Saša Niklíčková. Proudly created with Wix.com

  • Facebook App Icon