Ava'n'garde je víceúčelové proměnlivé seskupení, které se v současnosti věnuje multimediální koláži s názvem Akce K.

 

Projekt vychází z dlouhodobého výzkumu Alexe Švamberka, věnujícímu se zaznamenání vzpomínek pamětníků, členů Dozorčí komise neutrálních státu v Koreji v 50. letech. Švamberk na toto téma již dříve zpracoval studii pro MZV a vydal knihu "Nasazen v Koreji" (Gutenberg, 2013). Akce K se sestává z několika současně fungujících složek - 1) promítání diapozitivů, přehrávání videorozhovorů a audiozáznamů, 2) hudebního doprovodu a 3) živého vystoupení pamětníků. 

 

Hudba: Alex Švamberk (elektronika, samply, syntezátory), Vláďa Šťástka (baskytary), Saša Niklíčková (akordeon, klávesy), Tomáš Reiner (kytara).

 

Video: Soňa Jurčáková

 

Představení mělo premiéru na festivalu NextWave 2013. Letos bude součástí festivalu dokumentárního divadla Akcent 2014 v divadle Archa.

 

Charakter hudby je blízký ambientu a kromě klasických hudebních soustav využívá i soustavy mikrotonální. Ukázky (v záznamu ze zkoušky) lze poslechnout na Bandzone.

 

Zpět k projektům                                                                                                          Zpět k hlavnímu menu

 

© 2014 Saša Niklíčková. Proudly created with Wix.com

  • Facebook App Icon